Kreu i Bashkise Lezhe Fran Frrokaj ndez pemen e Vitit te Ri 2018

Atmosfera e prag festave te vitit te ri ndihet kudo ne qytetitn e Lezhes. Dekori festiv i dritave shume ngjyreshe eshte instaluar ne sheshet dhe rruget e qytetit. Me kete rast ne sheshin para Obeliskut te kuvendit historik te Lezhes Bashkia organizoi dhe ndezjen tradicionale te Pemes se Vitit te Ri, ku kryetari Fran Frrokaj uroi bashkeqytetaret e tij per festat qe po afrojne dhe nje vit sa me te mbare per ta dhe familjet e tyre. Prane pemes se ndezur fishek-zjarret pushtuan qiellin. Punonjes e drejtues te administrates se Bashkise, te rinje e te reja, gjimnazist e qytetar te Lezhes, duke festaur se bashku, hapen siparin e veprimtarive qe do te organizohen nga Bashkia dhe Pallati i kultures ne prag te festave te Krishtlindjeve dhe Vitit te Ri.

Rrok Lelçaj Lezhe, 06.12.2017

Sherbime dhe kontakte

Adresa:

Lagjia Skenderbeg, Sheshi Gjergj Kastrioti
Lezhe, Albania
info@lezha.gov.al
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2016 Bashkia Lezhe