Lajme

 • Përkujtohet 73-vjetori i Çlirimit të Lezhës
  20.11.2017
  Është përkujtuar 73 vjetori i Çlirimit të Lezhës. Në ceremoninë e organizuar me këtë rast ishin të pranishëm drejtues të pushtetit lokal, veteranë, pjesetarë e të afërm të familjeve të të rënëve për liri dhe qytetarë te Lezhës, të cilët vendosën kurora me lule dhe bëne homazhe tek varrezat e deshmorëve.
 • DITA NDERKOMBËTARE E TË DREJTAVE TË FËMIJËVE
  20.11.2017
  Me rastin e Ditës Ndërkombetare të Fëmijeve Bashkia Lezhë në bashkëpunim me Drejtorine Rajonale të Arsimit, shoqatën “World Vision” dhe Drejtorinë e Policisë organizuan një takim sensibilizues për mbrojtjen e të drejtave themelore të fëmijëve me temë : “Buzëqeshim nese jetojmë në një komunitet pa dhunë”.
 • Kreu i Bashkise Lezhe Frrokaj vizite zyrtare ne Kutina te Kroacise.
  16.11.2017
  Kryetari i Bashkisë Lezhë,z.Fran Frrokaj i shoqëruar nga Kryetari i Këshllit Bashkiak z. Kristian Gjidodaj si dhe pjestarë të stafit të tij zhvilloi në Bashkinë Kutina në Kroaci një vizitë zyrtare me ftesë të këtyre të fundit.
 • ReLoad merr jete
  01.11.2017
  Me datë 1 Nëntor 2017, u organizua në Tiranë/ Qendra e Informimit të BE ceremonia e firmosjes së Memorandumit të Bashkëpunimit, ndërmjet Kryetarëve të 12 Bashkive dhe Drejtoreshës së PNUD për Shqipërinë. Bashkia e Shkodrës, Lezhës, Elbasanit, Librazhdit, Dibrës, Përrenjasit, Korçës, Tiranës, Përmetit, Tropojës, Durrësit dhe Roskovecit, janë 12 bashkitë e përzgjedhura për të përfituar nga skema e grantit e Programit ReLOaD – një iniciativë rajonale e financuar nga BE, European Union in Albania dhe zbatuar nga UNDP
 • Bashkë kundër kancerit të gjirit
  27.10.2017
  Në fushatën për informimimin dhe ndergjegjësimin e grave dhe të vajzave për parandalimin e kacerit të gjirit, Bashkia Lezhë ka qënë promotore dhe organizatore e shumë veprimtrive sensibilizuese.
 • Të ecim së bashku për fushatën "BASHKË KUNDËR KANCERIT TË GJIRIT BURRAT MBËSHTESIN FUSHATËN"
  26.10.2017
  Të ecim së bashku për fushatën "BASHKË KUNDËR KANCERIT TË GJIRIT BURRAT MBËSHTESIN FUSHATËN"
 • Bashkia Lezhe ne Takimin e Qytetareve Europiane .
  23.10.2017
  Nje grup perfaqesuesish te Bashkise Lezhe moren pjese ne Takimin e Qytetareve Europiane ,qe u mbajt ne Valongo , Portugali nga 16-20 Tetor 2017 .
 • 146 vjetori i lindjes së At Gjergj Fishtës
  23.10.2017
  Në 146 vjetorin e lindjes së poetit tonë kombëtar At Gjergj Fishta, në një aktivitet të organizuar nga Bashkia Lezhe, shkolla e Troshanit dhe Mrizi i Zanave, Homeri i letrave shqipe u përkujtua në truallin ku lindi, me një kocert artistik dhe mozaik recitimesh të përzgjedhura nga vepra e tij letrare, të prezantuara në Festivalin “Fishta 2017”.
 • BASHKIA LEZHË PO PUNON PËR KULLIMIN E TOKAVE TË FERMERËVE
  20.10.2017
 • KANCERI I GJIRIT-BASHKIA LEZHE FUSHATE SENSIBILIZUESE KUNDER TIJ
  17.10.2017
  YWCA of Albania, për të nëntin vit radhazi, në bashkëpunim me një numër partnerësh tradicionalë si: Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Spitali Hygeia, Bashkia Lezhë dhe Grupi Topmedia, po zhvillon fushatën për informimin dhe ndërgjegjësimin e grave e të vajzave për parandalimin e kancerit të gjirit.

Sherbime dhe kontakte

Adresa:

Lagjia Skenderbeg, Sheshi Gjergj Kastrioti
Lezhe, Albania
info@lezha.gov.al
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2016 Bashkia Lezhe